fbpx

O kartach

Karty aktywności „Ogród pełen emocji” to unikatowe zestawienie kart z łamigłówkami i kart ruchowych. Przybliżają dziecku co to są emocje, więzi rodzinne, dobre nawyki oraz empatia i uprzejmość. Pomagają poznać samego siebie – kim jestem, co lubię, jak postrzegam siebie.

Przeznaczone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 6-10 lat.

60 zadań przygotowanych w oparciu o książkę „Ogród pełen emocji” sprawi, że dziecko poprzez rozwiązywanie łamigłówek, rozszyfrowywanie tajnych wiadomości, rysowanie, kolorowanie i wycinanie dobrze spędzi czas. 
 
Łamanie głowy najlepiej wychodzi, gdy jest połączone z wysiłkiem fizycznym, dlatego dziecko ma do wykonania również przeróżne ćwiczenia fizyczne.
 
Zabawne grafiki, ciekawe łamigłówki, kreatywne zadania.
 
Każdy uczestnik na koniec pracy otrzymuje imienny dyplom.

Książka polecana przez psychologów i pedagogów:

„Książka Ewy Bolesty-Mroczek pt. „Ogród pełen emocji” to niezwykła podróż do świata zwierząt. Autorka w magiczny sposób opowiada o kochających się siostrach i o ich ogromnej miłości do przyrody. W ogrodzie pełnym drzew i kwiatów spotkamy różne egzotyczne zwierzęta. Wszystko po to, aby zachęcić nas do akceptacji różnic i pokazać, że powinny być one powodem do wzajemnego wspierania się i akceptacji. Książka to ogromna nauka tolerancji i odkrywania piękna płynącego z różnorodności. To rodzinna opowieść, pełna ciepła i humoru, gdzie różnice między ludźmi nie są barierą.
Książka to doskonały pretekst do rozmowy z dziećmi na temat wartości, jakie niesie ze sobą akceptacja drugiego człowieka.”

Katarzyna Działkowska, psycholog

„W tej książce Autorka czasem wyraźnie, wprost, a czasem subtelnie wpłata wątki rozwojowe w piękną atmosferę. Jeśli szukacie książki, która oprócz urokliwych historii ma w sobie potencjał do stania się początkiem ważnych rozmów z dziećmi, dobrze trafiliście.”
 
Alicja Ostasz, psycholożka, trenerka umiejętności społecznych

„Książka „Ogród pełen emocji” to zbiór wspaniałych opowiadań o trzech siostrach, które podczas spędzania wolnego czasu w swoim ogrodzie przeżywają wspaniałe przygody, ale również rozmawiają na wiele różnych ciekawych i niekiedy trudnych tematów. Dzięki ich rozmowom poznajemy wiele ciekawostek na temat rzadkich gatunków zwierząt. Rozmowy o zwierzętach przeplatane są opowieściami o emocjach, z którymi zarówno dzieci jak i dorośli spotykają się na co dzień. Każde opowiadanie porusza bardzo ważne i niekiedy trudne tematy. Mimo iż niektóre poruszane w opowiadaniach tematy nie są łatwe to są opisane w sposób bardzo prosty, przystępny dla dzieci i mogą pomóc rodzicom rozpocząć rozmowę z dziećmi na trudne tematy. Siostry spędzają wolny czas na zabawie, czytaniu książek, rozmowach o zwierzętach, życiu oraz swoich uczuciach i emocjach.  Dodatkowym atutem książki jest piękny opis przyrody, który rozbudzi wyobraźnię każdego czytelnika. Książka napisana jest tak przyjemnym językiem, że nie tylko dzieci będą ją z przyjemnością czytały.  Warto ją mieć w swojej domowej bibliotece.”

Anna Cacko, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej