fbpx

O książce

„Ogród pełen emocji” to opowieść o przygodach trzech sióstr, które spotykają w swoim ogrodzie niezwykłe i oryginalne zwierzęta, dzięki którym dowiadują się jak działa świat.

Książka otrzymała nagrodę główną w XX edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku. W przystępny i ciekawy sposób przybliża dzieciom trudne tematy. Jest polecana przez psychologów i pedagogów szkolnych. 

Wychodząc naprzeciw prośbom rodziców, stworzyliśmy książkę, której bohaterem jest Twoje dziecko. Oto kolejne, zupełnie nowe przygody Klementyny, Alicji i Laury, z którymi Twoje dziecko może spotkać się na stronach książki. 
 
W tej wersji wpiszemy imię Twojego dziecka i wstawimy jego zdjęcie na okładce oraz w ilustracjach na każdej rozkładówce. To całkowicie spersonalizowana książka, z ręcznie wkomponowanymi zdjęciami.
 
Taka wersja książki rozwija wyobraźnię dziecka oraz
wspomaga jego rozwój psychiczny, emocjonalny i społeczny. Dziecko nabiera pewności siebie, czuje się dowartościowane i bardziej zaangażowane w czytanie, rozwija empatię i świadomość emocjonalną oraz bierze udział w zabawach i ważnych rozmowach.

Recenzje

„Książka Ewy Bolesty-Mroczek pt. „Ogród pełen emocji” to niezwykła podróż do świata zwierząt. Autorka w magiczny sposób opowiada o kochających się siostrach i o ich ogromnej miłości do przyrody. W ogrodzie pełnym drzew i kwiatów spotkamy różne egzotyczne zwierzęta. Wszystko po to, aby zachęcić nas do akceptacji różnic i pokazać, że powinny być one powodem do wzajemnego wspierania się i akceptacji. Książka to ogromna nauka tolerancji i odkrywania piękna płynącego z różnorodności. To rodzinna opowieść, pełna ciepła i humoru, gdzie różnice między ludźmi nie są barierą.
Książka to doskonały pretekst do rozmowy z dziećmi na temat wartości, jakie niesie ze sobą akceptacja drugiego człowieka.”

Katarzyna Działkowska, psycholog

„”Ogród pełen emocji” ma cechy miejsca magicznego, bo wielokrotnie materializują się w nim dziewczęce marzenia o dalekim świecie i zamieszkujących go zwierzętach.
Jedną z bohaterek jest trzecioklasistka Alicja, która wykonuje notatki dotyczące przeróżnych gatunków zwierząt, żyjących w przeróżnych zakątkach świata. Alicja ma dużą wiedzę o przyrodzie i lubi ją udostępniać swoim bliskim, przede wszystkim siostrom: o rok starszej Klementynie, poruszającej się na wózku inwalidzkim, i o dwa lata młodszej Laurze, miłośniczce domowych ciasteczek. Alicja w tych notatkach zazwyczaj uwypukla jedną szczególną cechę gatunku, która następnie jest wykorzystywana w opisie zwykłych, codziennych sytuacji, ale nie w świecie zwierzęcym, a w świecie ludzkim. Bardzo istotne wydaje się, że Autorka nie unika kwestii dyskusyjnych. Ta książka nie uczy bawiąc, ona przede wszystkim uczy, albo powinna uczyć. I to nie tylko wiedzy o zwierzętach, ale przede wszystkim o nas, ludziach.”

Joanna Kamińska, pedagog szkolny

„W tej książce Autorka czasem wyraźnie, wprost, a czasem subtelnie wpłata wątki rozwojowe w piękną atmosferę. Jeśli szukacie książki, która oprócz urokliwych historii ma w sobie potencjał do stania się początkiem ważnych rozmów z dziećmi, dobrze trafiliście.”
 
Alicja Ostasz, psycholożka, trenerka umiejętności społecznych

„Książka „Ogród pełen emocji” to zbiór wspaniałych opowiadań o trzech siostrach, które podczas spędzania wolnego czasu w swoim ogrodzie przeżywają wspaniałe przygody, ale również rozmawiają na wiele różnych ciekawych i niekiedy trudnych tematów. Dzięki ich rozmowom poznajemy wiele ciekawostek na temat rzadkich gatunków zwierząt. Rozmowy o zwierzętach przeplatane są opowieściami o emocjach, z którymi zarówno dzieci jak i dorośli spotykają się na co dzień. Każde opowiadanie porusza bardzo ważne i niekiedy trudne tematy. Mimo iż niektóre poruszane w opowiadaniach tematy nie są łatwe to są opisane w sposób bardzo prosty, przystępny dla dzieci i mogą pomóc rodzicom rozpocząć rozmowę z dziećmi na trudne tematy. Siostry spędzają wolny czas na zabawie, czytaniu książek, rozmowach o zwierzętach, życiu oraz swoich uczuciach i emocjach.  Dodatkowym atutem książki jest piękny opis przyrody, który rozbudzi wyobraźnię każdego czytelnika. Książka napisana jest tak przyjemnym językiem, że nie tylko dzieci będą ją z przyjemnością czytały.  Warto ją mieć w swojej domowej bibliotece.”

Anna Cacko, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej