fbpx

O książce

Książka otrzymała nagrodę główną w XXI edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Seria „CZAROWNICE, czyli magiczne sposoby na budowanie pewności siebie” powstała z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym, które rozpoczynają swoją wielką przygodę relacji z rówieśnikami. Pierwsze kroki w przedszkolu to dla nich ogromne przeżycie i  mimo że nie zdają sobie z tego sprawy  zaczynają już być oceniane przez środowisko i rówieśników. Seria o Czarownicach ma pomóc im w uwierzeniu we własne możliwości i pokonywaniu przeszkód. To ważne, aby dzieci od najmłodszych lat wierzyły w siebie i akceptowały swoje ciało takim, jakie jest, żeby wiedziały, że każdy z nas jest wyjątkowy i nie każdy musi umieć to, co inni. Książki są stworzone jako zupełnie oddzielne bajki, ale zebranie całej serii sprawi, że dziecko nie tylko będzie miało na półce pięknie wydane książeczki, ale również oswoi emocje, z którymi będzie musiało się mierzyć. W każdej książce znajduje się strona z prostymi zadaniami do wykonania z rodzicami. Każda książka jest ilustrowana przez innego artystę, by przybliżyć dzieciom różne techniki malarskie i graficzne. Każda też oswaja dziecko z innymi emocjami.

„Magiczny eliksir czarownicy Felicji” to pierwsza z serii książek „CZAROWNICE, czyli magiczne sposoby na budowanie pewności siebie”.

Czarownica Felicja ma bardzo ważne zadanie: musi stworzyć eliksir, który pomoże dzieciom pokonać strach. Nie jest to łatwe, ponieważ przeszkadza jej w tym mały, wredny nietoperz, który nie lubi dzieci. Czy ma ku temu powody?

Felicja odkrywa, że jeśli połączy odpowiednie składniki i wypowie przy tym zaklęcie, jej eliksir będzie w stanie zdziałać cuda.